Povinné zmluvné poistenie
PZP
 

 


Antivírová kontrola ZADARMO. Antivírus Eset Nod 32 Antivirus a ESET Smart Security.
 
ESET Online Scanner ZADARMO
ESET NOD32 Antivirus
ESET Smart Security
eMail Marketing

Zeder

Systém ZEDER - najlepšia ochrana je uzamknutý volant !

Systém ZEDER je jedinečný v tom, že keď sa natrvalo umiestni na tyč riadenia, tak znemožňuje otáčanie volantom, a tým aj kolesami. Aj keď je zlodej akokoľvek šikovný a zručný, vieme isto, že odcudziť vozidlo, pri ktorom je treba demontovať airbag, volant, plasty, káble, mnoho skrutiek zaliate tekutým kovom, vybrať celú tyč riadenia a vrátiť novú, ktorú si musí doniesť so sebou a to všetko opätovne vrátiť do pôvodného stavu, je tak časovo náročné, že pre zlodeja sa vozidlo so systémom ZEDER stáva nezaujímavé. Dôležité je aj to, že pri všetkých krokoch pri demontáži ZEDERU, počas celej doby musia byť dvere vozidla úplne otvorené, čo by zlodejom pri pokuse o odcudzenie vozidla určite sťažilo situáciu. K ZEDERU iná cesta nevedie. Stále je mnoho vozidiel , ktoré nie sú zabezpečené vôbec, alebo sú zabezpečené systémom ľahko prekonateľným. Práve z tohoto dôvodu si zlodej vyberie takéto vozidlo. 

 

Zeder logo
 

Ak by sa zlodejovi podarilo naštartovať vozidlo alebo ho pripravil na odtiahnutie lanom, obidva prípady by boli neúspešné, nakoľko pri uzamknutí ZEDERU sú znehybnené kolesá, ktoré pri zamykaní doporučujeme vytočiť do jednej strany a v tom prípade môže maximálne opisovať kružnicu na parkovisku. Klin ZEDERU sa nezlomí, pretože vydrľí záťaž až 6 ton a skôr sa zlomí spodný úchyt volantu, ale tyč riadenia a kolesá zostávajú stále zablokované. 

Kľúč ZEDERU sa odlišuje od bežných kľúčov, pretože vstup do vložky je vyrobený takým spôsobom, že okrem špeciálneho dutého kľúča vyvinutého len pre systém ZEDER, sa do nej nedostane ani skrutkovač, vrták, tzv. lámač a pod. Neúčinný je aj tekutý dusík. Pri pokuse ZEDER zmraziť sa otočný mechanizmus poškodil tak, že tyč riadenia sa po použití kľúča ani po silných úderoch neuvoľnila.

 Zeder Stop

Na bezpečnosť počas jazdy firma ZEDER kládla veľký dôraz, nakoľko je zo všetkého najdôležitejšia. V systéme je zakomponovaných viac poistných prvkov od elektronických až po mechanické. Pokiaľ je systém ZEDER v uzamknutom stave, vozidlo nie je možné naštartovať. Silná pružina a sama zvislá poloha umiestnenia systému ZEDER znemožňuje akékoľvek náhodné uzamknutie. To, že systém je skutočne bezpečný, potvrdzujú certifikáty platné pre celú EÚ. Spoločnosť ZEDER vlastní certifikát kvality ISSO 9001:2000.

Montáž ZEDERU trvá približne 1 až 3 hodiny podľa typu vozidla. Umiestňuje sa medzi spodné plasty volantu, kde ho vo väčšine prípadov nie je vôbec vidno, čím nenarušuje interiér vozidla. Zamykanie a odomykanie trvá len niekoľko sekúnd.
 

Cena systému ZEDER je 330,-EUR s DPH aj s montážou.

Samotné objednanie montáže mechanického zabezpečovacieho systému ZEDER môžete realizovať prostredníctvom prijímacej kancelárie ARSERVIS, s.r.o..